Wystawa grafiki Piotra Gojowego

W piątek 25 marca w ramach wydarzeń powiązanych z V Międzynarodowym Triennale Grafiki odbyło się w naszej szkole spotkanie z Barbarę Chojnacką i Piotra Gojowym.

Mgr Barbara Chojnacka jest starszym kustoszem i kierownikiem Galerii Grafiki i Rysunku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy i autorką licznych artykułów, publikacji z zakresu sztuk graficznych, a także kuratorką wystaw prezentujących twórczość artystów grafików.

W naszej szkole gościła z wykładem i prezentacją „Grafika artystyczna w Bydgoszczy. Od Państwowej Szkoły Przemysłu Artystycznego do Zespołu Szkół Plastycznych”.

Piotr Gojowy jest profesorem zwyczajnym i pracuje w Katedrze Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. „..Zajmuje się litografią, wklęsłodrukiem, monotypią. Od wielu lat z sukcesami uprawia małą formę graficzną… Jego prace były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych konkursach… Juror krajowych i międzynarodowych konkursów plastycznych…” U nas zaprezentował zestaw kilkudziesięciu grafik wykonanych w technikach wklęsłodruku i wykład „Nakład a unikat w grafice artystycznej”

Obydwoje nasi gości są absolwentami naszej szkoły z roku 1979.