XV BIENNALE WYRÓŻNIONYCH PRAC DYPLOMOWYCH

XV Ogólnopolskie Przeglądy Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych.

Makroregion północno-zachodni.Zapraszamy do obejrzenia wystaw w czterech wirtualnych pokojach. Aby rozpocząć zwiedzanie, prosimy o kliknięcie przycisku ENTER EXHIBITION w każdym z czterech pomieszczeń.


Od trzydziestu lat bydgoska szkoła plastyczna organizuje Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych makroregionu północno-zachodniego – należy do niego 17 szkół, w tym szkoły z Gdańska, Gdyni, Golubia Dobrzynia, Gorzowa Wielkopolskiego, Gryfic, Kalisza, Koszalina, Kościelca, Poznania, Rypina, Słupska, Szczecina, Włocławka, Zielonej Góry i Bydgoszczy.

Dla szkół artystycznych jest to niezwykle ważne wydarzenie, bo praca dyplomowa jest podsumowaniem wieloletniej pracy ucznia, daje mu też możliwość zaprezentowania swojego dorobku szerszej publiczności. Co dwa lata licea plastyczne wystawiają swoje najlepsze prace wykonane w różnych technikach w ramach specjalizacji: aranżacja przestrzeni, fotografia i film, formy rzeźbiarskie, formy użytkowe – wzornictwo, techniki graficzne, techniki renowacyjne, techniki scenograficzne i inne. Do tej pory najlepsze dyplomy makroregionu północno-zachodniego, można było zobaczyć w Galerii Miejskiej bwa. Ten rok z przyczyn oczywistych wymusił zmianę formuły i przeniesienie wystawy do przestrzeni cyfrowej. Zamysł był taki, by jak najlepiej oddać charakter tego wydarzenia, jego interdyscyplinarność i różnorodność formalną i gatunkową. Dzięki technologii cyfrowej każdy może odbyć wirtualny spacer po XV już wystawie Biennale Dyplom’21.

Wernisaż wystawy odbędzie się 23 września o godz. 11.00 i będzie transmitowany na kanale youtube. Oficjalnego otwarcia dokona dyrektor ZSP – Joanna Wiśniewska-Kośmider, a także wyjątkowi goście – Iwona Skowron – wicedyrektor Centrum Edukacji artystycznej, Anna Drogowska – starszy wizytator Centrum Edukacji Artystycznej oraz z wicedyrektor ds. artystycznych Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy – Agnieszką Elwertowską-Komuniewską, która jest kuratorką tego przedsięwzięcia.

Autorką motywu graficznego tegorocznej wystawy jest Agata Kruszyńska z klasy VI OSSP.W przypadku uwag prosimy o kontakt na adres e-mail: biennale@plastyk.bydgoszcz.pl