Amnesty INTERNATIONAL

Napisz list. Zmień życie!

Każdy z nas ma głos. Ma prawo do życia, miłości, do bycia sobą.
Co zrobić, kiedy nasze prawa są łamane? Trzeba protestować – napisać list, zabrać głos w słusznej sprawie czy nawet opublikować post na portalu społecznościowym.

W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka, które odważnie przeciwstawiają się ich łamaniu, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Były nękane, prześladowane, niesłusznie osądzone. Jedna z nich straciła nawet życie, walcząc o prawa innych.

Pisząc listy domagamy się sprawiedliwości, ochrony oraz uwolnienia tych, którym kara się nie należy.

Jak wziąć udział w Maratonie? Od 29.11. do 9.12.2018r. będziemy czekać na Wasze listy. Napiszcie w nich, dlaczego nie zgadzacie się z traktowaniem tegorocznych bohaterek i bohaterów oraz czego oczekujecie od władz. Możecie pisać w szkole, w domu. Wystarczy niewiele zdań, by zmienić życie innych. Listy możecie wrzucać do specjalnej urny, która stanie na korytarzu. Szablony listów będą znajdować się na stoisku maratonowym, a także na stronie szkoły, w dołączonych linkach. Dodatkowo możecie wesprzeć akcję w postaci drobnej darowizny, która umożliwi nam wysłanie listów.

Liczymy na Wasze wsparcie!

amnesty