Bolesław Leśmian – Ogrody zmysłów

W środę 16 marca w szkolnej Galerii PATIO w Liceum Plastycznym w Zamościu odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO GENIUSZ KRESÓW (Bolesław Leśmian – Ogrody zmysłów). Komisja konkursowa, w skład której weszli profesorowie, artysta malarz Pan Roman Łaciak z ASP w Krakowie, artysta grafik Pan Piotr Lech z Wydziału UMCS w Lublinie oraz artysta malarz Pani Elżbieta Gnyp doceniła różnorodność i oryginalność interpretacji poezji Leśmiana, pod względem formy, techniki i wysokich walorów artystycznych. Jury postanowiło przyznać Grand Prix konkursu pracy Michaliny Metkowskiej – „Koń” z pracowni Łukasza Wiese, a I nagrodę serigrafiom Pauliny Prokopowicz z pracowni Ewy Gordon i Marii Szefler-Konopskiej.
W konkursie wzięło udział 14 szkół plastycznych. Konkurs objęty został patronatem Centrum Edukacji Artystycznej oraz honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamościa.
Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy zgłosili swoje prace w konkursie. Z dumą patrzymy na Waszą aktywność i twórcze poszukiwania.
Wszystkie prace można oglądać na wystawie w Galerii PATIO w budynku Liceum Plastycznego w Zamościu przy ul. Pereca 17 do końca kwietnia.

Franciszek Otto

Paulina Prokopowicz Bez tytułu 2 - dyptyk, serigrafia Paulina Prokopowicz Bez tytułu 1 - dyptyk, serigrafia Michalina Metkowska Koń, monotypia