Konferencja i warsztaty dla nauczycieli plastyki

We wtorek 19 listopada 2019 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli i w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty i konferencja „PLASTYKA W SZKOLE” III edycja dla nauczycieli plastyki szkół podstawowych z naszego regionu.

Warsztaty malarskie „Przestrzeń i światło w malarstwie akwarelowym” poprowadziła art. malarz Agnieszka Elwertowska-Komuniewska.

W pracowniach wklęsłodruku i serigrafii artyści graficy Ewa Gordon i Jarosław Nowak przeprowadzili warsztaty, których tematem było wykorzystanie collage’u w kompozycji literniczej z użyciem odcisków różnorodnych faktur i wykonanie nadruków na płócienne torby.

Z wykładem „Malowanie światłem, sposoby i cele uzyskiwania światła w malarstwie w dziejach sztuki” historyk sztuki Wojciech Kieler gościł w siedzibie CEN.

Na tegoroczną edycję zgłosiło się 17 nauczycieli plastyki ze szkół bydgoskich i całego województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W działaniach warsztatowych aktywnie wspierali prowadzących wolontariusze z klasy II b LP Jan Kliś i Małgorzata Sławińska.

Podobnie jak w poprzednich edycjach uczestnicy przekonali nas o potrzebie kontynuowania naszych spotkań mających wpływ na wzbogacenie działań plastycznych z młodzieżą na zajęciach plastycznych w ich macierzystych placówkach.

Jarosław Nowak

fot. Kornel Klarkowski

warsztat_zsp_bydgoszcz_fot_k_klarkowski-(11)_(Copy) warsztat_zsp_bydgoszcz_fot_k_klarkowski-(35)_(Copy) warsztat_zsp_bydgoszcz_fot_k_klarkowski-(115)_(Copy) warsztat_zsp_bydgoszcz_fot_k_klarkowski-(154)_(Copy) warsztat_zsp_bydgoszcz_fot_k_klarkowski-(179)_(Copy) warsztat_zsp_bydgoszcz_fot_k_klarkowski-(185)_(Copy) warsztat_zsp_bydgoszcz_fot_k_klarkowski-(205)_(Copy) warsztat_zsp_bydgoszcz_fot_k_klarkowski-(251)_(Copy)