Konferencja i warsztaty dla nauczycieli plastyki

We wtorek 23 października 2018 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli i w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty i konferencja „PLASTYKA W SZKOLE” II edycja dla nauczycieli plastyki szkół podstawowych z naszego regionu.

Warsztaty z kompozycji „Poukładany świat” w pracowni projektowania graficznego poprowadziła Maria Szefler-Konopska.

W pracowni grafiki artystycznej Ewa Gordon i Jarosław Nowak przeprowadzili warsztaty z nauczycielami w technice negatywowego oddruku naturalnego.

Z wykładem Wojciech Kieler gościł w siedzibie CEN. Tematem wykładu była kompozycja dzieła malarskiego.

Na tegoroczną edycję zgłosiło się 24 nauczycieli plastyki ze szkół bydgoskich i całego województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W działaniach warsztatowych aktywnie wspierały prowadzących wolontariuszki z klasy II b LP Dobrawa Górna i Julia Katzur.

Podobnie jak w poprzednim roku uczestnicy przekonali nas o potrzebie kontynuowania naszych spotkań mających wpływ na wzbogacenie działań plastycznych z młodzieżą na zajęciach plastycznych w ich macierzystych placówkach.

Jarosław Nowak

fot. Kornel Klarkowski

konferencjadlanauczycieliplastyki_foto_klarkowski  (73) (Copy) konferencjadlanauczycieliplastyki_foto_klarkowski  (52) (Copy) konferencjadlanauczycieliplastyki_foto_klarkowski  (45) (Copy) konferencjadlanauczycieliplastyki_foto_klarkowski  (31) (Copy) konferencjadlanauczycieliplastyki_foto_klarkowski  (11) (Copy)