Koronawirus – procedury

W nawiązaniu do komunikatu MKiDN „(…) W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. placówek szkolnictwa artystycznego” od 12 do 25 marca 2020 roku zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zostają odwołane.

12 i 13 marca będą dniami przeznaczonymi na przygotowanie się do pracy w domu. Od dnia 14 marca (sobota) szkoła i internat będą bezwzględnie zamknięte.

Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację uprzejmie prosimy o monitorowanie bieżących informacji na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym.

Joanna Wiśniewska-Kośmider
Dyrektor Szkoły

 


 

Rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia dla szkół i placówek oświatowych

Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w Chinach lub miałeś kontakt z osobą, która była w tym czasie w Chinach, a jednocześnie masz poniższe objawy:
• temperatura ciała powyżej 38 stopni;
oraz
• kaszel, duszność
powinieneś zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, najbliższego Twojego miejsca zamieszkania.

W związku z obowiązkiem wprowadzenia specjalnych procedur związanych z ryzykiem epidemii, wychowankowie internatu wykazujący objawy choroby (przeziębienia) zobowiązani są natychmiastowo wyjechać do domu.
Zaleca się również częste mycie rąk!!

W związku z napływającymi informacjami o szybkim rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa w Chinach, a także stwierdzeniu pojedynczych przypadków tej choroby w Europie, należy monitorować sytuację i zachować czujność. Wprawdzie, jak wypowiadają się specjaliści, ryzyko wystąpienia epidemii w naszym kraju jest niewielkie, jednakże pojedyncze przypadki tej choroby mogą do nas dotrzeć.
Aby ograniczyć ryzyko zakażenia należy bezwzględnie wzmocnić higienę rąk poprzez częste i długie ich mycie wodą z mydłem, ewentualnie stosując środki alkoholowe do ich dezynfekcji. Nie należy dotykać nieumytymi rękami oczu, nosa i ust. Warto unikać, podobnie jak w przypadku grypy, dużych skupisk ludzi, a także kontaktu z chorymi podejrzeniem lub zakażeniem wirusem korona. Należy stosować jednorazowe chusteczki, gdy kichamy i kaszlemy. Myć powierzchnie i przedmioty często dotykane.

ZASADY POSTĘPOWANIA

 

Obraz1

 

 

 

 

 

 

 

 


ręce-768x768