„Moje Drzewo” konkurs dla gimnazjalistów

Drzewo-3

Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym, którego główną nagrodą są legitymacje szkolne. Tematem tegorocznego konkursu jest kompozycja przedstawiająca drzewo.
W roku 2017 obchodzimy 165 rocznicę urodzin Leona Wyczółkowskiego, wybitnego polskiego malarza i grafika, który na trwałe związał się z naszym regionem.
Leon Wyczółkowski w początkowym okresie był wierny tradycyjnemu realizmowi, z czasem do swojej twórczości zaczął prowadzać elementy impresjonistyczne. Podobnie jak w malarstwie, tak i w grafice podejmował różne tematy, gdzie obok pojedynczych prac powstawały cykle tematyczne. Jedną z najważniejszych inspiracji artystycznych Leona Wyczółkowskiego było zafascynowanie przyrodą, z zachodzącymi w niej zmianami w zależności od pór roku, dnia. Temat drzew stał się motywem wielu jego studiów. Fascynowały go zarówno pojedyncze drzewa jak i las. Drzewa ukazane w całości, jak i we fragmencie, drzewa kwitnące, czy też suche gałęzie…

Regulamin konkursu