Moje portfolio 2020-09 – Alicja Wiśniewska

Nowy rok szkolny , pozwolił nam na powrót do Szkoły i jednocześnie na wznowienie projektu Moje portfolio 2020. Dla przypomnienia, celem projektu jest prezentacja najciekawszych postaw artystycznych, szczególnie uczniów klas młodszych, rozpoczynających swoją przygodę z artystyczną edukacją. Młodzi adepci sztuki w gmachu Szkoły eksponują swoje prace plastyczne z rysunku i malarstwa powstałe podczas cyklu zajęć dydaktycznych, ale nie tylko. Możemy również oglądać efekty ich pasji wykonane poza pracownią, z potrzeby serca. Zainteresowania uczniów są bardzo wszechstronne zarówno w tematyce jak i technikach artystycznych.
Kolejna odsłona projektu daje nam możliwość obcowania z ciekawymi pracami. Tym razem ich autorką jest Alicja Wiśniewska z klasy II z pracowni mgr Bogusława Kurasia. Prezentowane prace powstały w ubiegłym roku szkolnym oraz w czasie nauczania online.
Alicja jest osobą bardzo pracowitą i ten ogromny wkład pracy jest widoczny we wszystkich jej pracach. Mistrzyni detalu i materii, bawi się formą i kolorem. Doskonale obserwuje naturę wykorzystując ją w pracach kompozycyjnych z wyobraźni. Sztuka jest jej pasją, którą z powodzeniem łączy z doskonałymi ocenami z przedmiotów ogólnokształcących. Życzymy Alicji samych sukcesów, zadowolenia z prac, które tworzy. Cieszymy się, że jest inspiracją dla wielu rówieśników.

Małgorzata Maciejewska