Praca w korporacji – spotkanie w IKEA

We wtorek 17 listopada 2015 odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z pracowni aranżacji przestrzeni z kadrą kierowniczą działu komunikacji i projektowania wnętrz sklepu IKEA Bydgoszcz. Uczniowie otrzymali wyjątkową możliwość poznania mechanizmów projektowo-marketingowych jakie panują w największej na świecie korporacji zajmującej się sprzedażą mebli i elementów wyposażenia wnętrz.
Pani Marta (Communication & Interior Design Manager) oprowadziła grupę po niedostępnych dla klientów biurach z działu projektowego, z którego planowane są wszelkie akcje związane ze sklepem oraz przybliżyła uczniom filozofię i zasady jakimi kieruje się szwedzki koncern IKEA. Uczniowie dowiedzieli się bezpośrednio od osoby koordynującej proces w firmie, w jaki sposób pojedyncze działy w kooperacji między sobą składają się na sukces sprzedażowy produktów w sklepie.
Pani Agnieszka (Interior Design Manager) oprowadziła uczniów po części sklepu i opowiedziała o tym jak wygląda proces projektowy podczas powstawania wystaw z aranżacjami oraz wyjaśniła znaczenie anglojęzycznych słów jakich używa się w komunikacji między projektantami i innymi pracownikami tzw. język korporacyjny. Uczniowie przy okazji zwiedzania odgadywali jakie są grupy docelowe, czyli potencjalni klienci, dla których zaaranżowano przykładowe wnętrza.
Obu Paniom gratulujemy tak imponujących życiorysów zawodowych i osiągniętych stanowisk w korporacji IKEA, życząc równocześnie dalszych sukcesów.
Po części merytorycznej spotkania uczniowie wykorzystali czas by zajrzeć w każdy zakątek sklepu i osobiście przetestować jego asortyment. Showroom sklepu stał się swoistym „placem zabaw” dla naszych przyszłych architektów i designerów. Udało się oczywiście wrócić w pełnym składzie, a co najważniejsze bogatszym o doświadczenia ze spotkania z managerami, za które jeszcze raz dziękujemy dyrekcji sklepu IKEA Bydgoszcz.
Martin Kinal
fot. Martin Kinal

IMG_0242IMG_0248IMG_0239IMG_0254 IMG_0256 IMG_0258 IMG_0259 IMG_0271-2