Projekt MAESTRO

Uczniowie bydgoskiego Plastyka mieli możliwość wzięcia udziału w projekcie „Maestro”, który nawiązywał do wyjątkowego wydarzenia jakim było przyznanie przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy doktoratu honoris causa Jerzemu Maksymiukowi.

https://expressbydgoski.pl/maestro-w-bydgoszczy-w-filharmonii-pomorskiej-w-bydgoszczy-swietowali-85-urodziny-jerzego-maksymiuka/ar/c13-15910319

Projekt polegał na zaprojektowaniu plakatu nawiązującego do osobistości Maestro Maksymiuka oraz do tej  wyjątkowej uroczystości. Projekty uczniów były odpowiedzią na wybitne osiągnięcia Jerzego Maksymiuka, którego kariera zaowocowała licznymi odznaczeniami, wyróżnieniami i orderami. Zaprojektowane plakaty są indywidualną interpretacją ich twórców, co zaowocowało serią unikalnych projektów. Prace są różnorodne nie tylko ze względu na przedstawienie, ale także na wykorzystane techniki takie jak: rysunek, malarstwo, grafika, kolaż, techniki mieszane. W „Projekcie Maestro” udział wzięli uczniowie klas drugich, trzecich i czwartej ze specjalizacji: projektowanie graficzne, publikacje multimedialne oraz projektowanie multimedialne.

https://www.radiopik.pl/6,96785,doktorat-honoris-causa-dla-jerzego-maksymiuka-od

W formie konkursu Jury wyłoniło 20 plakatów, które zostały wyeksponowane na foyer Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Autorzy projektów nagrodzeni zostali biletami na na wydarzenie „Maestro w Bydgoszczy”. Koncert z okazji przyznania przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy doktoratu honoris causa Jerzemu Maksymiukowi”, który odbył się w piątek 19 listopada o godz. 19.00. Tego dnia z rąk Pani Dyrektor Joanny Wiśniewskiej-Kośmider, uczniowie otrzymali upominki przygotowane przy Filharmonię. Ze względu na obowiązki służbowe Pan Dyrektor Filharmonii Pomorskiej Maciej Puto nie mógł być obecny, ale złożył podziękowania i gratulacje uczniom oraz nauczycielom w formie krótkiego filmu.

https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,27817908,maestro-w-bydgoszczy-jerzy-maksymiuk-otrzyma-tytul-doktora.htmlLaureatom i uczestnikom „Projektu Maestro” serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Laureaci wyłonieni przez Jury w projekcie Maestro:

Banaszak Małgorzata, Baron Aleksandra, Bielska Alicja, Domżalska Barbara, Florczyk Julia, Gierszewska Amelia, Klaczyńska Oliwia, Kroplewska Weronika, Król Magdalena, Kuczewska Wiktoria, Kudeł Magdalena, Miękus Agata, Olszewska Zuzanna, Piątek Maja, Sałacińska Dominika, Słowik Amelia, Szatkowski Mateusz, Tymińska Natalia