Śpiewanie i granie na świąteczną nutę

17 XII 2021 w auli szkolnej mieliśmy przyjemność wziąć udział w bożonarodzeniowym przedstawieniu fragmentów „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla, które zostało zainscenizowane przez Koło Teatralne, nad którym czuwa dr Renata Suchenek. Występ aktorów zharmonizował się z kolędami i pastorałkami, które wybrzmiały dzięki współpracy z Samorządem Uczniowskim pod opieką prof. Sebastiana Tucholskiego.


Oprócz śpiewu solistek: Julii Linowskiej, Moniki Stępniak oraz Zofii Kazubowskiej, które zaprezentowały kolejno utwory: O come, O come Emmanuel, Nie było miejsca dla Ciebie, Świeć gwiazdeczko, Lulajże Jezuniu, mogliśmy wsłuchać się w grę na saksofonie Julii Kompy, która dopełniła świąteczny, wyjątkowy klimat oraz włączyć się do wspólnego śpiewania znanych kolęd i pastorałek. Całe zdarzenie przeniknięte grą i śpiewem było dopełnione przez prezentację znanych dzieł malarskich, w których artyści tacy jak: Albrecht  Dürer, Rogier van der Weyden, Sandro Botticelli, Peter Paul Rubens, El Greco ukazali Boże Narodzenie.


W spektaklu wystąpili: Szymon Bagniewski, Amelia Grabowska, Zofia Kazubowska, Julia Kompa, Kornel Klarkowski, Franciszek Skolimowski i Amelia Słowik, Jan Andrzejewski, Marta Przybylińska. Prowadzącą wydarzenie była: Martyna Hemmerling


Dziękujemy za wyjątkowy czas!
Czekamy na następne wystąpienia!

Anastazja Klufczyńska

Fot. Julia Spychalska & Martyna Kiełpińska