Spotkanie z absolwentem

14 stycznia 2022 roku odbyło się spotkanie online z Ryszardem Kajzerem.

Podczas spotkania Ryszard Kajzer zaprezentował swoje prace głównie plakaty. Opowiedział o swojej pracy twórczej na uczelni oraz jak powstaje indywidualna wypowiedz artystyczna w formie plakatu.

W latach 1994-1999 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1997 roku uczył się w Schule für Gestaltung w St.Gallen w Szwajcarii. Po powrocie, w latach 1997-1999, asystował w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego w ASP w Warszawie, a od 2000 roku w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej prof. Lecha Majewskiego na tej samej uczelni. W latach 2003-2004 zbierał doświadczenia jako stypendysta Internationales Künstlerhaus Villa Concordia w Bambergu (Niemcy).

Ryszard Kajzer tworzy głównie plakaty, projekty książek, ilustracje. Wykłada w warszawskiej ASP (prowadzi Pracownię Liternictwa dla studentów I i II roku na Wydziale Grafiki) oraz w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Jest założycielem Zerkaj Studio (www.zerkajstudio.pl) zajmującym się m.in. składem książek.

Aleksandra Bojarska