Warsztaty na ASP w Łodzi

Już po raz piąty Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino ma przyjemność zaprosić artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA 2017. Cztery poprzednie edycje przyciągnęły do Łodzi artystów z całego świata. Tak jak do tej pory, oferta kursów adresowana jest zarówno do osób początkujących, jak i do doświadczonych artystów.

Gośćmi specjalnymi, a zarazem prowadzącymi warsztaty pierwszej sesji PATA (18-30 lipca 2017) będą: Renata Papista z Akademii w Sarajewie, zajmująca się grafiką w przestrzeni, oraz Daniela Krystyna Jałkiewicz, realizująca instalacje z pogranicza rzeźby i tkaniny. Pod ich kierunkiem i merytorycznym wsparciem uczestnicy zrealizują własne projekty artystyczne. Druga sesja PATA 2017 zostanie uświetniona przez Mistrza Hiromi Inayoshi, światowej sławy grafika projektanta z Tokio, który pomiędzy 8 a 20 sierpnia poprowadzi kurs projektowania znaków personalnych, plakatu i książki artystycznej.

Ponadto w programie PATA 2017 znalazły się kursy poświęcone technikom grafiki artystycznej (druk wypukły, wklęsły oraz płaski, m.in.: linoryt, akwaforta, akwatinta, litografia, sitodruk) oraz kursy tkaniny(innowacyjny obiekt do wnętrza, druk na tkaninie). Program wzbogacą też zajęcia interdyscyplinarne. W tym roku będą to: kurs z zakresu projektowania graficznego oraz kurs komiksu oraz preprodukcji gier i filmów. Nowością będzie propozycja Pracowni Projektowania Obuwia i Galanterii Skórzanej – zajęcia poświęcone tematyce akcesoriów w świecie mody.

Obie sesje kursów – lipcowa i sierpniowa – to czas niezwykle intensywnej pracy. W ciągu dwóch tygodni uczestnicy zrealizują aż 90 godzin warsztatowych*. Zajęcia odbywać będą się w przestrzeniach znakomicie wyposażonych uczelnianych pracowni i pod okiem profesjonalnych artystów, wybitnych wykładowców łódzkiej ASP. Każdy z uczestników będzie mógł zaprezentować finalny efekt swojej pracy podczas przygotowanej na koniec kursu wystawy.

PATA to również miejsce spotkania i wymiany doświadczeń artystycznych – zarówno pomiędzy prowadzącymi a uczestnikami, jak i w gronie międzynarodowej społeczności osób biorących udział w kursach. Niewielkie grupy warsztatowe sprzyjają zacieśnianiu więzi oraz tworzeniu relacji mistrz – uczeń. Podczas nadchodzącej edycji na uczestników czeka również szereg wydarzeń towarzyszących, w tym wystawy oraz wykłady.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem kursów na stronach www.patanetwork.org i Facebook: Summer-Courses-PATA. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt drogą mailową na adres: pata@patanetwork.org

Będziemy ogromnie wdzięczni za przekazanie wiadomości o kursach Państwa współpracownikom, uczniom oraz zaprzyjaźnionym artystom i miłośnikom sztuki.

Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie naszych materiałów promocyjnych w Państwa instytucji – jeśli to możliwe prosimy podać adres i potrzebną ilość plakatów A3 i  zakładek.

Termin zgłoszeń przyjmowania zgłoszeń mija 30 czerwca 2017

Serdecznie zapraszamy do Łodzi – centrum grafiki i tkaniny artystycznej!

Zespół PATA

* Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający uzyskaną wiedzę i umiejętności wraz z przyznaną liczbą 3 punktów ECTS, odzwierciedlającą rzeczywisty czas pracy.

Kursy mogą być znakomita okazja poszerzania artystycznych umiejętności zarówno dla pracowników dydaktycznych Państwa Ośrodka jak i jego podopiecznych i gości.

Zapraszamy do współpracy z naszą uczelnia- jesteśmy otwarci na wszelkie artystyczne inicjatywy.