Warsztaty ilustracji

Od kilku tygodni zbiory Biblioteki Szkolnej powiększył się o zestaw książek z Pakietu BOB’a udostępnionych przez bibliotekę CEA w Warszawie. Korzystając z tych zbiorów 12 i 19 grudnia 2016 w sali 27, w godz. 15.30-18.30 odbędą się pierwsze warsztaty ilustracji analogowej i cyfrowej. Punktem wyjścia będzie książka, którą zilustrował Anton von Hertbruggen oraz jego proces tworzenia ilustracji. Materiały potrzebne do zrealizowania zakresu działań warsztatowych to papier, ołówek, skaner, komputer z programem Photoshop oraz tablet rysunkowy.

Podczas pierwszego spotkania zapoznamy się z treścią książki oraz ilustracjami. Następnie poznamy proces tworzenia ilustracji wykorzystany przez Antona. Opracujemy scenariusz książki do której ilustracje powstaną podczas warsztatów. Podczas kolejnego spotkania zaprezentowany zostanie proces cyfrowej obróbki obrazu i w części praktycznej uczestnicy będą kolorować swoje prace.

Zapraszamy serdecznie. Ilość miejsc do działań praktycznych jest ograniczona.

Warunkiem otrzymania certyfikatu ukończenia warsztatów ilustracji jest udział w minimum 85% zajęć dydaktycznych oraz realizacja ilustracji. Zajęcia odbywają się w godzinach od 15.30 do 18.30

Materiał warsztatowy