Publikacje multimedialne

Publikacje multimedialne to specjalizacja, która zapoznaje uczniów z właściwościami różnorodnych środowisk multimedialnych takich jak druk, animacja, film, dźwięk czy internet.

Podczas zajęć uczniowie planują etapy projektu i realizacji. Optymalizują i dobierają odpowiednie formaty zapisu dostosowane do potrzeb publikacji i prezentacji projektu. Zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania graficznego i ilustracji. Dostosowują swoje projekty do wymagań środowisk multimedialnych aby publikować, upowszechniać i promować własne dokonania twórcze.

Realizując wskazania podstawy programowej obok wykładów, warsztatów i prezentacji zagadnień z dziedziny mediów uczniowie realizują zadania rozwijające umiejętności rejestrowania i przetwarzania obrazu. Podejmują zadania w zakresie projektowania graficznego, publikacji wydawnictwa autorskiego, ilustracji, tworzą autorski font, rejestrują dźwięk do własnego tekstu, animują metodą: rotoskopii, plastelinową, rysunkową klasyczną i komputerową, tworzą złożone publikacje interaktywne. Podczas realizacji zadań praktycznych doskonalą umiejętność transponowania idei na język plastyczny. Zapoznają się z charakterystyką pracy w środowisku 2d i 3d. Eksperymentują z materiałem filmowym, poznają język filmu, tworzą scenariusze, storyboard, animowane sekwencje i krótkie formy filmowe.


realizacja: Zofia Kolinska i Szymon Łukaszewski
Zuzanna Ciszewska – dyplom 2021
Julia Kwintal – dyplom 2021

Agata Perszutów, która wzięła udział w projekcie „Pasjonauci” obecnie jest już absolwentką ZSP i realizuje swoje autorskie animacje. Jej prace można obejrzeć tutaj>>


realizacja: Natalia Jakubczak
realizacja: Oktawia Sokalska
uczniowie klasy IV Publikacji multimedialnych