Doradztwo Zawodowe

Szanowni Uczniowie!

W trosce o wasze zdrowie zapraszam na indywidualne konsultacje on-line z Doradcą Zawodowym

w poniedziałki od godziny 15:30-16:15

Również zapraszam do classroom’a, który jest dostępnych dla wszystkich uczniów i nauczycieli gdzie znajdziecie ciekawe linki i artykuły dotyczące szukania pracy, stażów, kierunków studiów itd. Classroom ruszy od połowy listopada.

Stały link na meet’a jak i kod do classroom’a zostanie wysłany za pomocą librusa

Szkolny Doradca Zawodowy
Agata Ciesielska-Shovkun


Strony internetowe Akademii Sztuk Pięknych w Polsce:

Gdańsk – https://www.asp.gda.pl/

Katowice – https://asp.katowice.pl/

Kraków – https://www.asp.krakow.pl/

Łódź – https://www.asp.lodz.pl/index.php/pl/

Poznań – http://uap.edu.pl/

Warszawa – https://asp.waw.pl/

Wrocław – https://www.asp.wroc.pl/

Szczecin – https://akademiasztuki.eu/

Pełna lista uczelni (nie tylko ASP) z wydziałami artystycznymi znajduje się tutaj: http://www.historiasztuki.com.pl/strony/018-02-00-SZKOLNICTWO.html

Na tej stronie możecie sprawdzić jakie konkretne kierunki studiów artystycznych są na danych uczelniach. Znajdziecie tu również informacje odnośnie stażów i praktyk: https://www.otouczelnie.pl/artykul/460/Studia-artystyczne

Więcej ofert stażów, praktyk oraz pracy znajdziecie tutaj:

https://pracujwkulturze.nck.pl/praca/

Niektóre prywatne uczelnie oferują również wykształcenie w zakresie projektowania gier, wyróżniam je tutaj gdyż wiem, że jest wśród Was duże zainteresowanie tymi kierunkami:

Cieszyn – http://www.projektowaniegier.us.edu.pl/pl/strona-glowna/

Warszawa – https://www.pja.edu.pl/

Poznań – https://cdv.pl/

Gdynia – https://focalpointschool.com/pl/home

Architektura Wnętrz UTP to bezpłatne studia dzienne kształcące na poziomie:
– 3- letnich studiów licencjackich
– 2- letnich studiów magisterskich

Cechą wyróżniającą kierunek Architektura Wnętrz na tle innych jednostek naukowych- Akademii Sztuk Pięknych w Polsce jest osadzenie na Uczelni Technicznej i system studiów praktycznych (w trakcie studiów obowiązuje xx tygodni praktyk w biurach projektowania wnętrz i wyposażenia wnętrz). Kadra naukowa odpowiedzialna za prowadzenie poszczególnych pracowni, skupia pracowników z wielu jednostek z całej Polski, w tym z Gdańska, Torunia i Łodzi.

Podczas studiów na pierwszego i drugiego stopnia studenci zdobywają wiedzę oraz praktyczne umiejętności projektowania wnętrz, mebli, wystaw, przestrzeni scenicznej i widowiskowej, poszerzone o wiadomości z zakresu historii teorii architektury, sztuk pięknych i designu. Ważną częścią programu są przedmioty artystyczne (malarstwo i rysunek), zajęcia z grafiki, komunikacji wizualnej jak również zastosowania różnych technik prezentacji projektu. Prowadzący przedmioty projektowe szczególny nacisk kładą na zapoznanie studentów z nowymi trendami w projektowaniu, innowacyjność, tzw. projektowanie zrównoważone oraz ekologiczne aspekty projektowania wnętrz a także wyposażenia. Integralną część studiów stanowią plenery, praktyki zawodowe, sympozja, wystawy, konkursy artystyczne i designerskie oraz spotkania z przedstawicielami biur i pracowni projektowych. Studenci mają możliwość prezentowania własnych osiągnięć w uczelnianej Galerii 3.1., aktywnego udziału w pracach kola naukowego Architektury Wnętrz, udziału w warsztatach projektowych czy programie Erasmus. Warto również zwrócić uwagę na niższe, niż w wielu pozostałych miastach studenckich, koszty życia związanego między innymi z wynajmem mieszkania.

UTP Bydgoszcz http:/aw.utp.edu.pl/